ייעוץ קניין רוחני לחברות

ייעוץ קניין רוחני לחברות

קניין רוחני נחשב למרכיב עסקי אסטרטגי בעל חשיבות עליונה במכלול נכסי חברות פרטיות וציבוריות. הטכנולוגיה שבבעלות החברה, שם החברה וסימני מסחר (למשל הלוגו של החברה) הם כולם נכסים תחרותיים חשובים שההגנה עליהם חשובה לפעילותה של החברה ולהצלחתה בשוק.

הקניין הרוחני כולל סוגים שונים של קניינים: פטנטים, סימני מסחר, עיצובים (מדגמים), זכויות מטפחים ועוד. החוק מאפשר להגן על נכסים אלה, להעלות את ערכם הכלכלי ולהגדיל את מוניטין החברה ושוויה בעזרתם.

מכיוון שרישום הנכסים הכלולים בהגדרות המשפטיות של קניין רוחני (רישום פטנט, רישום סימן מסחר ועוד), הינו הליך מתמשך הכרוך בהשקעת זמן ובהוצאות כספיות משמעותיות, חשוב לבצע סקירה והערכה של מצאי הנכסים הקיימים או המתוכננים, של החברה. לאחר הסקירה, מומלץ לעבור להתאמת אסטרטגיית פעולה, בין השאר לאור ניתוח של השוק בו החברה פועלת והחברות המתחרות.

לדוגמה: לגבי נכסי הקניין הרוחני הקיימים (פטנטים, סימני מסחר, עיצובים ועוד) ניתן לבחון את נחיצותם מחד או מינוף שלהם מאידך. במסגרת הערכת הנכסים העתידיים של החברה ניתן לבחון את החדשנות והייחודיות של פיתוחים טכנולוגיים ושל נכסים בלתי מוחשיים נוספים שעדיין אינם מוגנים.

ד”ר יורם צביון, עורך פטנטים, מדען, ממציא בעצמו ובעל פטנטים רשומים, ומייסד משרד ד”ר צביון עורכי פטנטים וקניין רוחני. ד”ר צביון פעיל מעל ל-30 שנה בתחום הפטנטים, ובתחומים טכנולוגיים מגוונים: הייטק, ביוטכנולוגיה, מיכשור רפואי, מכניקה, כימיה ועוד, כמו כן, ד”ר צביון בעל ניסיון עשיר של יותר מ-20 שנה בהערכת תקפות קניין רוחני, ייעוץ קניין רוחני לחברות רבות בישראל ובעולם, בחינת חופש הפעולה העסקי (FREEDOM TO OPERATE) של חברות, ניתוח מתחרים בהתייחס לקניין הרוחני שלהם, רישום זכויות קניין רוחני, בניית תיקי פטנטים וקניין רוחני אחר וניהול תיקי הקניין הרוחני.

המומחיות והידע הרב שצבר ד”ר צביון במסגרת עבודתו כעורך פטנטים בכיר ובמסגרת פעילותו היזמית והשיווקית בעולם, מאפשרים לו להעריך ולבחון נכסי קניין רוחני על פי נתוני השוק ולפתח אסטרטגיית ניהול קניין רוחני בהתאם למשאבי החברה ולצרכיה.

קניין רוחני – מידע נוסף: