הגשת בקשה זמנית לפטנט בארה״ב

 

הגשת בקשה זמנית לפטנט בארה”ב

בקשה זמנית לפטנט בארצות הברית, Provisional Patent Application, יכולה לסייע לך להגיש בקשת רישום פטנט מהירה בעלות נמוכה יחסית, לאחר זמן הכנה קצר, ומבלי להתחייב על הנוסח הסופי של בקשת פטנט (כלפי הרשויות), וזאת לשנה אחת בלבד.

במשרדנו, ד”ר צביון עורכי פטנטים וקניין רוחני, ניתן להגיש בקשה מיידית לפטנט למשרדי רשם הפטנטים בארצות הברית ולקבל “מספר בקשה” באופן מיידי.

אפשרות זו תקנה לך ביטחון לגבי תאריך הבכורה ותגן על המצאתך מפני הפרת תנאי החדשנות (אחד מ-4 התנאים לרישום המצאה כפטנט), בייחוד אם הינך עומד (או עומדת) בפני פרסום המצאתך ברבים, לדוגמא: לפני פגישה עם משקיעים או תערוכה קרובה.

בדרך כלל, לפני הגשת פטנט אנו מציעים את האפשרות לערוך חיפוש פטנטים במאגרי מידע, וזאת על מנת לבדוק שאין מוצר דומה למוצר או לרעיון שלך (ואם הרעיון דומה, נבדוק איך אפשר להתמודד עם זה).

במידה ולא נמצא מידע חופף למוצר המוצע, נוכל להגיש בקשה עבור רישום פטנט בארה”ב.

אז אם זמנך קצר ואתה עומד לפרסם את המצאתך, לא בטוח באיזו מדינה אתה רוצה להגיש את בקשת הפטנט שלך, לא בטוח מהו המוצר הסופי שלך, ו/או לא רוצה להשקיע בשלב זה הרבה כסף, בקשה זמנית לפטנט בארצות הברית יכולה לתת לך מענה בהחלט טוב.

החיסרון בבקשת רישום פטנט בארה”ב היא העובדה שהמוצר לא מקבל הגנה מלאה בתקופה זו, אלא אם מגישים כבר בשלב זה בקשת רישום פטנט מפורטת ומלאה. בכל מקרה, עד תום 12 חודשים ממועד הגשה הראשונה, כשעומדים בדרך כלל בפני ההגשה הבינלאומית (לדוגמא: PCT) חייבים להגיש בקשת פטנט מפורטת.

לקריאה נוספת על רישום פטנט בינלאומי >>> לחצו כאן 

במשרד ד”ר צביון מקפידים הקפדה יתירה על אופן הגשת בקשת רישום פטנט בארה”ב, מדגם, או סימן מסחר, וזאת על מנת שלקוחותינו יוכלו לקבל תוצאות בהקדם האפשרי.

אנו נדאג לרישום הכולל שרטוטים המפרטים ומסבירים את המוצר (אם נדרש), תוך שימת דגש על הפרטים ומחשבה על השלבים הבאים בתהליך הגשת הבקשה בעולם.