שרותים

שרותי המשרד

בין אם אתה ממציא, יזם או מפתח, במשרד ד"ר צביון תזכה לליווי אישי ומקצועי תוך שימת דגש על עבודה מעמיקה ואיכותית. הניסיון הרב והמומחיות שלנו במגוון רחב של תחומים תאפשר לנו להעניק לך שרות כולל ומקיף משלב חיפושי המידע, עריכת פטנטים, רישום סימני מסחר, רישום מדגמים ועוד, ועד שלב הגשת הבקשות לרישום ברשויות הפטנטים בארץ ובעולם.

ניהול המידע השוטף ותיקי הלקוחות מתבצע באמצעות תוכנה חדשנית וייחודית, FTIP, שפותחה על ידי ד"ר יורם צביון, מנכ"ל המשרד. תוכנה זו מאפשרת לצוות המשרד גישה מהירה ויעילה למידע הנחוץ וכן מאפשרת לנו זמני תגובה מהירים בהתאם לצרכיך.

חשוב לנו שתהיה מעורב בכל שלבי התהליך, לכן צוות המשרד מנהל מעקב מתמיד אחר התקדמות ההליכים ברישום בקשות הפטנטים ושולח הודעות שוטפות ועדכונים אודות מצב הבקשות שהוגשו.

הוותק והניסיון העשיר שלנו בעולם העסקי וכן בעבודה עם מפתחים, ממציאים, יזמים ומגוון רב של חברות תעשייתיות מאפשר לנו להעניק לך שרות מקצועי וליווי תומך לאורך כל תהליך העבודה.

לשאלות ותשובות נפוצות - לחצו כאן

אודותינו

משרדנו נותן שרות לממציאים, למפתחים וליוצרים מכל תחומי התעשייה. שרותינו כוללים מתן ייעוץ, חיפושי מידע, עריכת פטנטים, רישום סימני מסחר, רישום קניין רוחני, מדגמים, זכויות מטפחים, רישום פטנטים והגשת הבקשות לרישום במשרדי הפטנטים בארץ ובעולם.

קרא עוד

044_0009_Vector-Smart-Object

בקשות לפטנטים בארץ ובעולם

הגנה על המצאות באמצעות הגשת בקשות לרישום פטנטים, סימני מסחר או מדגמים בארץ וברחבי העולם.
קרא עוד
044_0006_Vector-Smart-Object

בקשות לאומיות ובינלאומיות

משרדנו מגיש בקשות לרישום פטנטים, רישום סימני מסחר, מדגמים וקניין רוחני נוסף, בארץ וברחבי העולם, בהתאם להעדפות העסקיות והתקציב של הלקוח.
קרא עוד
044_0002_Vector-Smart-Object

הגשת בקשה זמנית בארה״ב

Provisional היא בקשה זמנית לרישום פטנט המוגשת בארה"ב ומקנה תאריך בכורה בעלות נמוכה יחסית, לשנה אחת בלבד.
קרא עוד
044_0007_Vector-Smart-Object

הגשת בקשות לסימני מסחר

סימן מסחר שנרשם ומאושר מהווה בעבורך יתרון מסחרי וכלכלי מכיוון שהוא משייך בין המוצר לבעליו החוקי.
קרא עוד
044_0001_Vector-Smart-Object

הגשת בקשות למדגמים

רישום בקשה למדגם נותן הגנה על העיצוב של המוצר ומשייך אותו לבעליו.
קרא עוד
044_0005_Vector-Smart-Object

טיפול בהתנגדויות

מתן הגנה וטיפול בהתנגדויות וסירובים לפטנטים.
קרא עוד
044_0003_Vector-Smart-Object

חיפושי מידע

שרותי משרד הפטנטים כוללים בין היתר גם חיפוש מהיר בעלות סבירה על מנת להגיע למסקנות משמעותיות לגבי הסיכוי לקבלת פטנט.
קרא עוד
044_0004_Vector-Smart-Object

תחזוקה וחידושי בקשות פטנטים

מעקב מתמיד וטיפול מתמשך אחר שלבי תהליך רישום בקשות הפטנטים והתחזוקה שלהן הכולל תקשורת רציפה עם לקוחותינו ועם רשויות הפטנטים בארץ וברחבי העולם.
קרא עוד
044_0010_Vector-Smart-Object

תהליך קבלת אישור לקיבול פטנט

לאחר קיבול בקשת הפטנט ניתנים שלושה חודשים שבהם ניתן לערער על אישור הבקשה. אנו נלווה אותך גם במהלך תקופה זו.
קרא עוד
044_0000_Vector-Smart-Object

ניהול קניין רוחני

ניהול תיקי הפטנטים והקניין הרוחני בשיטות ממוחשבות ומתקדמות המאפשרות לנו להעניק לך מענה מהיר ושרות איכותי בעלות סבירה.
קרא עוד
044_0008_Vector-Smart-Object

חוות דעת מומחה

במסגרת השרותים הניתנים במשרדנו נעניק לך ייעוץ וחוות דעת מקצועית בנושאים שונים על מנת לספק לך את ההגנה הטובה ביותר למוצר.
קרא עוד
"העבודה מול משרד יורם ציביון תמיד מתבצעת בצורה מקצועית וברוח טובה.
אנחנו מקבלים תשובות, מענה למחשבות, למעקב אחר התהליך ובסוף כמובן יש תוצאות. ישר כוח.”

אבישי גולדפרב, קל-קר עין כרמל אגש"ח בע”מ.

שאלות ותשובות

1האם כל המצאה היא בהכרח פטנט ולהפך? למשל, אם מישהו המציא את הגלגל המצאתו כתובה גם כפטנט? מהו ההבדל בין פטנט לבין המצאה?
המצאה היא רעיון שנולד ובכוחו לשנות מציאות קיימת. פטנט הוא הגיבוי החוקי שהממשלה נותנת למי שהמציא או קנה המצאה. הממשלה, באמצעות המהות המשפטית שנקראת פטנט, נותנת בלעדיות על מימוש מסחרי של ההמצאה. בקיצור: פטנטים יש רק על חלק (קטן) של ההמצאות. יש הרבה יותר המצאות מפטנטים.
2האם פטנט נחשב נכס, כלומר ניתן להורשה וכו'?
התשובה חיובית. פטנט הוא נכס בבעלותו של בעל הפטנט, על כן ניתן להעביר את הבעלות לאחר ואף ניתן להוריש אותו.
3מה משך הזמן שבו יש הגנה על פטנטים?
אם נתיחס למקרה פשוט, אז מיום הגשת הבקשה לפטנט עד לסיום תוקף הפטנט עוברות 20 שנה. אולם יש לקחת בחשבון את הזמן החולף בין הגשת הבקשה לאישורה בו הפטנט עדיין איננו בתוקף.
4אני עומד לחתום על חוזה העסקה בחברת מחשבים (היי-טק). עיינתי בחוזה ויש שם סעיף שלפיו אם אני ממציא משהו בתחום שקשור לתחום העיסוק של החברה אסור לי לרשום אותו כפטנט על שמי אלא אני חייב לרשום אותו על שם החברה. האם חוקי?
אכן כן. כך החוק אומר. אם אתה ממציא דבר שקשור לעבודתך ובתקופת עבודתך – ההמצאה שייכת למעביד. יחד עם זה אתה יכול לקבל "פטור" מהמעביד, למשל אם הוא לא מעונין להשתמש בהמצאה שלך ואז הוא משחרר לך אותה. אם אתה מתעקש, תוכל לבקש להכניס סעיף בענין זה בחוזה העבודה.
5אם רשמתי פטנט בארץ, ומישהו גילה את הפטנט, ייצר מוצר זהה בארץ אחרת שבה לא רשמתי את המוצר כפטנט (סין, לצורך העניין) ועכשיו הוא מייבא את המוצר הזה לארץ. האם יש מה לעשות נגדו או שבגלל שהמוצר לא רשום בסין - אכלתי אותה?
במקרה זה לא אכלת אותה. הפטנט בישראל מגן עליך בישראל מכל צורה של ניצול בידי אחרים, כמו מכירה, השכרה, יבוא ויצור מקומי. גם אם המוצר המוגן בפטנט מיוצר במקום כלשהו בחו"ל ניתן לאסור את היבוא שלו ארצה.
6האם מהרגע שבו אני מגיש בקשה לפטנט ההמצאה שלי מוגנת ואני יכול למנוע מאחרים מלנצל את ההמצאה שלי?
לאחר שמוגשת בקשה לפטנט למשרד פטנטים היא נמצאת בתהליך בחינה. במהלך תקופת הבחינה ועד שמתקבל פטנט, אם בכלל, ההמצאה נשוא הפטנט עדיין אינה מוגנת. ניתן למנוע אחרים מלנצל את המוצר נשוא הפטנט החל מהיום שבו פטנט התקבל. אולם אם במהלך הבחינה של בקשת הפטנט, בעל הבקשה מתחיל לנצל את ההמצאה לפני קבלת הפטנט, הוא רשאי לציין שהוגשה בקשה לפטנט, למשל על ידי כיתוב של Patent Pending על המוצר נשוא בקשת הפטנט. ציון זה מהווה אזהרה למי שחושב אולי לנצל את ההמצאה שכדאי לו להימנע מכך.
7האם יש הגבלה למספר האנשים שיכולים להיות רשומים על אותו פטנט, כהמצאה משותפת שהם המציאו יחד?
אין הגבלה.
8יש לי רעיון למוצר אלקטרוני חדש. אני עצמי אף פעם לא ראיתי דבר כזה, אבל עדיין אני לא בטוח שזה לא קיים. האם עורך פטנטים יכול לעשות לי בדיקה האם מדובר במוצר חדשני?
התשובה חיובית. משרדי פטנטים ועורכי פטנטים בד"כ נותנים שרות של חיפוש מידע בהקשר כזה, אתה יכול לבדוק. ישנם גם מידענים שעוסקים בחיפוש מידע מהסוג הזה.
9מה התהליך שעובר רעיון או מוצר עד שהוא נרשם בפטנט?
דבר ראשון יש לנסח את ההמצאה, בין אם היא תהליך ובין אם מוצר, בצורה ברורה המצביעה על החדשנות וגם מסבירה את התועלת. מגישים את הבקשה למשרד הפטנטים ומחכים. יש תקופת "דגירה" שבה לא קורה דבר, עד שהבקשה מגיעה לבחינה - פורמלית ומהותית. לעיתים נדירות יחסית האישור הוא מיידי. בדרך כלל נשאלות שאלות ונטענות טענות עד שהבוחן/ים מתרצים. תהליך זה אורך לפעמים שנים(!). בינתיים אפשר להגיש בקשות מקבילות בארצות אחרות על סמך הבקשה הראשונה.
10כמה עולה להגיש בקשה לפטנט?
עלות של הגשת בקשה לפטנט בישראל כוללת: אגרת הגשה, הכנת שרטוטים ושכר טרחת עורך פטנטים בארץ עבור כתיבת הבקשה ועבור הגשתה למשרד הפטנטים. במידה ומגישים בקשת פטנט בחו"ל העלות כוללת בנוסף שכר טרחת עורך פטנטים בחו"ל והוצאות תרגום בעת הצורך (באירופה ניתן להגיש בקשה משותפת למדינות השוק, דבר שמקטין את העלות הכוללת, לעומת הגשה נפרדת בכל מדינה, אך זה תקף לתקופת זמן מסויימת, שלאחריה יש להגיש במדינות ספציפיות). בנוסף, במהלך בחינת הבקשה לפטנט יש להוסיף בין היתר שכר טרחת עורך פטנטים שמטפל בהליכים מול בוחני הפטנטים, עלות הכנת שרטוטים חדשים או תיקון השרטוטים הקיימים ותרגומים במידת הצורך. אם רוצים לחסוך עלויות בתחילת הדרך, בתהליך שמאפשר גם חשיבה נוספת, ניתן להגיש בקשה זמנית לפטנט בארה"ב, בקשה התקפה לשנה. באופן הזה ניתן להתחיל בעלויות נמוכות יחסית של אלפי שקלים. אך עם הזמן ההוצאה הכספית גדלה.
11יש לי פטנט ואני רוצה לרשום אותו. כמה זמן לוקח אישור פטנט?
1. עדיין אין לך פטנט, יש לך רעיון ואתה רוצה לקבל עליו פטנט. 2. לאחר שהגשת בקשה לקבלת פטנט עליך להיאזר בסבלנות. התהליך נמשך כמה שנים – 4-2 ואפילו יותר. 3. ניתן להגיש בקשה לקיצור זמן בחינה. יש לנמק. בד"כ מצליחים. הקיצור יכול להיות משמעותי, ואפשר אז להגיע לפטנט תוך פחות משנה.
12האם יש להציג דגם או אבטיפוס עם הגשת בקשה לפטנט?
אין דרישה להציג דגם או אבטיפוס. יש צורך רק בפירוט בכתב, אך על הפירוט להיות ברמה שתאפשר הבנתו על ידי בעל מקצוע ממוצע בתחום אליו מתייחסת ההמצאה.
13באיזה שפה אפשר להגיש בקשת פטנט בישראל?
ניתן להגיש בישראל בקשה לפטנט באחת משלוש השפות הרשמיות: עברית, ערבית או אנגלית.