חוות דעת מומחה בהליך רישום קניין רוחני

חוות דעת מומחה בהליך רישום קניין רוחני

קניין רוחני הוא ענף משפטי הכולל סוגים שונים של זכויות שיש לממציא, מפתח או יזם בנכסים שאינם מוחשיים, כגון המצאה, יצירת אומנות, עיצוב ייחודי, סמל, זן חדש ועוד. דיני הקניין הרוחני נועדו להגן על יוצריהם על מנת לתמרץ חשיבה, יוזמה ופיתוח שיעשירו את הציבור והחברה בכללותם.

זכויות הקניין הרוחני כוללות את התחומים הבאים: פיתוח פטנטיםרישום סימני מסחר, מדגמים, זכויות מטפחים, זכויות יוצרים ועוד. כל תחום נבדל ממשנהו בהיבט שהוא מייצג (לדוגמא: פטנט מייצג היבט טכנולוגי ואילו מדגם מייצג היבט עיצובי), ביכולת הרישום שלו (לדוגמא: לא ניתן לרשום זכויות יוצרים) ובתקופת ההגנה שהוא מעניק.

ניתן להגן על הזכויות השונות באמצעות הכלים המשפטיים המתאימים להם. אך על מנת שבעליו של קניין רוחני יוכל לקבל את ההגנה היעילה ביותר, נדרשת עבודת שטח מקדימה שתכין את הקרקע להגשת הבקשה לרישום הנכס ברשות הפטנטים.

ראשית יש לסווג את הקניין הרוחני על פי הסביבה העסקית בה הוא מתקיים ולקבוע האם מדובר בפטנט, סימן מסחר, מדגם וכו'. לאחר מכן, יש לערוך חיפוש במאגרי המידע הרלוונטיים כדי לבדוק האם קיימת זכות ראשונים לבעל הקניין הרוחני, ולבסוף, יש להחליט באלו מדינות כדאי להגיש את הבקשה לרישום קניין רוחני.

רק לאחר שסיימתם חיפוש פטנטים קודמים והתקבלו ההחלטות בנוגע לקניין הרוחני ניתן לערוך את הבקשה לרישום הנכס.

חוות הדעת של רשות הפטנטים המתקבלת לאחר חיפוש מעמיק במאגרי מידע שונים, חשובה ביותר מכיוון שהיא מאפשרת לתכנן את האסטרטגיה הטובה ביותר עבור בעליו של הקניין הרוחני, על מנת שנכס זה יזכה להגנה מתאימה ומקיפה.

משרדנו בעל ניסיון וותק רב בתחום הקניין הרוחני ומתעדכן בפסיקות ובחוקים החדשים המתפרסמים בארץ ובעולם.
שרותינו כוללים, בין היתר, בחינת המצאות או בקשות קיימות, מתן ייעוץ וחוות דעת מקצועית, בדיקת הפרות פטנטים וקניין רוחני אחר.

צוות משרד ד"ר צביון מתמחה בענפים השונים של הקניין הרוחני, ביניהם: פטנטים, סימני מסחר, מדגמים וזכויות מטפחים ומעניק ליווי אישי וייעוץ מקיף ליזמים, מפתחים חברות תעשייתיות ותאגידים בתחומים רבים, כגון: הייטק, מכניקה, ביוטכנולוגיה, תקשורת, חקלאות, מזון, מחשבים, ועוד.